Palit GTX 960 Super JetStream 2 GB to najnowsza propozycja znanego producenta kart graficznych. Karta ma podkręcone zegary i półpasywny system chłodzenia. Zapraszam do testu.
Specyfikacja
Taktowanie rdzenia: 1278 MHz
Taktowanie GPU Boost: 1443 MHz (realnie)
Taktowanie pamięci: 7200 MHz
Ilość pamięć graficznej: 2048 MB GDDR5 (Samsung)
Szerokość szyny pamięci: 128-bit
Długość całkowita: 247 mm
Układ graficzny: GM206 Maxwell (28 nm)
Zawartość opakowania
Palit GTX 960 Super JetStream 2GB
Przejściówka 2xmolex/6pin
Przejściówka DVI/VGA
Płyta ze sterownikami
Instrukcja obsługi
Opis
Palit GTX 960 Super JetStream zapakowana jest w czarno zielone tekturowe pudełko wyposażone w rączkę do przenoszenia. Wewnątrz znajduje się dobrze zabezpieczona karta, oraz akcesoria, czyli przejściówka 2x molex/6-pin w przypadku gdyby nasz zasilacz nie dysponował przewodem zasilającym 6-pin, przejściówka dvi/vga dla monitorów z kablami vga, płyta ze sterownikami (możemy je także pobrać ze strony producenta) oraz instrukcja obsługi.
Karta jest czarno czerwona i prezentuje się bardzo dobrze. Konstrukcja wydaje się trwała i solidna, a wykonanie staranne. Karta nie należy do najkrótszych, ma długość 24,7 cm i zajmuje dwa sloty w obudowie. Oprócz zasilania z płyty głównej potrzebny jest dodatkowy przewód z końcówką 6-pin, który podłączamy od góry.
Karta wyposażona została w dwa wyjścia DVI, jedno wyjście HDMI i jedno wyjście Display Port.
Układ chłodzący składa się z miedzianych rurek odprowadzających ciepło z GPU do pasywnego radiatora, na którym zamontowano plastikową nakładkę z dwoma wentylatorami.
Jest to układ półpasywny, ponieważ przy braku obciążenia, bądź przy niskim obciążeniu wentylatory nie są włączane, lecz stoją w miejscu. Dopiero gdy obciążenie wzrośnie i przekroczony zostanie pewien próg temperatury wentylatory zostaną uruchomione. Dzięki temu pracując w Wordzie, czy przeglądając internet nasza karta jest bezgłośna.
Układ ma podniesione taktowanie rdzenia i pamięci w stosunku do układu stockowego. W przypadku rdzenia producent podniósł taktowanie z 1127 MHz na 1279 MHz, a w przypadku pamięci z 1753 MHz na 1800 MHz.
Platforma testowa
Wyniki testów
3DMARK 2011
3DMARK Fire Storm
Nazwa gry – jakość grafiki | minnimalnie klatek/s | średnio klatek/s |
Battlefield 4 – Ultra, 1920x1080px, AAx4 | 41 | 50 |
Metro Last Light – Very High, 1920x1080px SSAAx2 | 51 | 70 |
Far Cry 4 – High, 1920x1080px, SMAA | 46 | 51 |
Middle-Earth: Shadow of Mordor – Ultra, 1920x1080px AAx4 | 38 | 47 |
Wyniki w 3DMark-ach plasują kartę poniżej GTX770 i powyżej GTX760. Czyli w miejscu gdzie powinna być, nowy układ x60 jest wydajniejszy od układu starszej generacji, ale nie dorównuje starszej generacji wyższej serii dzięki czemu nie tworzy mu konkurencji. Wyniki są także wyższe niż dla układu stockowego, nie ma się tutaj co dziwić, w końcu układ ma podkręcone zegary.
W przypadku gier jest podobnie, gry na układzie GTX770 będą działały kilka klatek szybciej, różnica ta jest jednak niewielka i tutaj Palit GTX 960 Super JetStream wypada bardzo dobrze. Karta pozwala na grę w rozdzielczości Full HD w maksymalnych ustawieniach we wszystkie najnowsze tytuły.
Karta ma bardzo dobry ukłag chłodzenia, w spoczynku temperatura nie przekracza 31 stopni Celsjusza, pod maksymalnym obciążeniem nie przekroczyła 68 stopni Celsjusza.
Dzięki zastosowaniu półpasywnego układu chłodzącego przy mniej wymagających zadaniach możemy cieszyć się całkowitą ciszą, gdyż wentylatory stoją w miejscu. Gdy obciążymy kartę, działające wentylatory generują hałas rzędu 31 dB, co jest bardzo dobrym wynikiem i nie będzie nam przeszkadzać w komfortowej pracy.
Podsumowanie
Palit GTX 960 Super JetStream to bardzo dobrze wykonana, szybka karta. Pozwala na płynną grę w rozdzielczości Full HD w najnowsze tytuły, a bardzo dobre półpasywne chłodzenie zapewni nam odpowiedni komfort użytkowania. W cenie do 1000 zł to bardzo dobra propozycja.
Sprawdź cenę
Nasza ocena
Sprzęt do testów dostarczył